Kanada naredila razliko v drugem polčasu in zmagala 100:89; Dončić izključen

Necenzurirano 06.09.2023

Po prvem polčasu četrtfinalne tekme na svetovnem prvenstvu v košarki je bil rezultat med Slovenijo in Kanado 50:50. Kanada pa je v drugem polčasu takoj povedla za 10 točk in razliko držala do konca.

Na začetku drugega polčasa je Kanada ekspresno povedla za 9 točk (61:52). V naslednjih minutah se je razlika gibala od 8 do 10 točk, nato pa so se Kanadčani odlepili in v nekem trenutku vodili za 16 točk. Toda Slovenija se je vrnila in v 30. minuti zaostajala za 9 točk. Spet slab štart v zadnji četrtini in Kanada je prišla do vodstva za 15 točk, ki ga je držala do 33. minute. Po drugi tehnični napaki je bil izključen Dillon Brooks, podobno pa se je zaradi