Slovenci skoraj povsem ujeli Litovce, nato sledil popoln razpad sistema

Zurnal24 07.09.2023  |  M. G.

Slovenski košarkarji so na SP v košarki v razvrstilnih bojih od 5. do 8. mesta morali priznati premoč Litovcem (84:100). Zdaj jih čaka še tekma za sedmo mesto, in sicer proti Italiji.

Slovenska košarkarska reprezentanca je v dvoboj vstopila z dobrim napadom, a precej slabšo obrambo. Tako so Litovci po štirih minutah igre dosegli kar 14 točk, Sloveni pa 10. Po dobrih petih minutah igre so Litovci vodili že z 18:12, slovenski selektor Aleksander Sekulić je reagiral z minuto odmora. Minuta odmora je vsaj delno zalegla, Litovci so v napadu nehali zadevati, Slovenci pa so se po zadetem prostem metu Dončića dobri dve minuti do konca prve četrtine