San Marino odpravili s precej več navdiha kot marca v Stožicah

RTV Slovenija 10.09.2023  |  T. O.

Slovenija je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024 uspešno opravila gostovanje v San Marinu in s po dvema goloma v vsakem polčasu zmagala z 0:4, s tem pa je na lestvici skupine H pred zadnjimi štirimi tekmami na vrhu skupaj z Dansko.

Selektor Matjaž Kek je v napad namesto Šeška uvrstil Žana Vipotnika, ki je že v četrti minuti upravičil zaupanje. Žan Karničnik je na levi strani izigral tekmečevo obrambo, predložek pred gol pa je unovčil Vipotnik. Zanesljiv je bil s šestih metrov za svoj drugi reprezentančni gol. Miha Blažič zaradi poškodbe kmalu z igrišča Na 2:0 je po dobrih 15 minutah igre povišal Jan Mlakar. Spet je podal Karničnik, Mlakar je z diagonalnim strelom premagal vratarja