Argentina navdušila brez Messija, Brazilija do zmage v zadnji minuti

SiolNET 12.09.2023  |  R. P.

Svetovni prvak Argentina nadaljuje zmagoviti niz v kvalifikacijah za SP 2026. Gavči so v gosteh, čeprav so nastopili brez kapetana in strelskega rekorderja Lionela Messija, zmagali s prepričljivih 3:0. Po dveh krogih ima stoodstotni izkupiček tudi Brazilija, ki je z zadetkom Marquinhosa v zadnji minuti, podajo je prispeval Neymar, v gosteh ugnala Peru. Ekvador je doma odpravil Urugvaj z 2:1.

Kvalifikacije za SP 2026, 1. krog V kvalifikacijah za SP 2026 nastopa vseh deset južnoameriških reprezentanc. Najboljših šest si bo zagotovilo neposredno udeležbo na svetovnem prvenstvu, sedmouvrščeno pa čakajo dodatne medcelinske kvalifikacije. Napad Argentine so ob odsotnosti Lionela Messija, ki v karieri ni še nikoli zatresel mreže Bolivije na gostovanju v La Pazu, kjer imajo tekmeci zaradi visoke nadmorske višine opravka z zelo zahtevnimi pogoji, sestavljali