Benjamin Šeško deveti Slovenec z zadetkom v ligi prvakov

Dnevnik 19.09.2023  |  STA STA

Aktualni zmagovalci lige prvakov, nogometaši Manchester Ciytja, so se morali krepko potruditi za zmago v uvodnem krogu nove sezone elitnega evropskega klubskega tekmovanja.

Po zaostanku 0:1 ob polčasu so premagali Crveno zvezdo s 3:1. Beograjčani so na stadionu Etihad povedli v zaključku prvega polčasa z golom ganskega napadalca Osmana Bukarija. Manchester City je izenačil takoj na začetku nadaljevanja preko Juliana Alvareza, 2:1 pa je povedel v 60. minuti po hudi napaki izraelskega vratarja Crvene zvezde Omrija Glazerja. Končni rezultat je postavil Rodri v 73. minuti. Izjemno učinkovita je bila drugič zapored Barcelona. V domačem