Olimpija v 75. sekundi podaljška do zmage

SiolNET 22.09.2023  |  M. P., Pe. M.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so odigrali tretjo tekmo nove sezone IceHL in Graz premagali s 3:2. Po 60 minutah je bilo 2:2. Za ljubljansko ekipo sta zadela Kristjan Čepon in Nik Simšič. V drugi minuti dodatka je tekmo odločil Will Cullen. Že v soboto ob 18. uri jih čaka nov obračun. Takrat bodo v domačem Tivoliju palice prekrižali z Innsbruckom. Bolzano je po treh zaporednih porazih odpustil glavnega trenerja Niklasa Sundblada, kar je prva trenerska menjava v tej sezoni.

Sportal Velika zmaga zmajev na Dunaju Ljubljančani so tako na vseh treh tekmah nove sezone IceHL vknjižili vsaj točko. Za uvod so po podaljšku izgubili z Linzem, nato pa z Dunaja pripeljali veliko zmago. Zdaj so torej s 3:2 premagali Graz. Graški panterji, katerih dolgoletni član je napadalec Ken Ograjenšek, so pred tem tesno izgubili z Dunajem, po podaljšku pa z branilcem naslova Salzburgom. Začetek in večji del prve tretjine je bil precej nervozen. Tako na eni