Znanci Olimpije ostali praznih rok

SiolNET 24.09.2023  |  R. P., M. P.

Le Havre, ki ga vodi slovenski trener Luka Elsner, je v šestem krogu francoskega prvenstva doma premagal Clermont z 2:1. Derbi Paris Saint-Germaina in Marseilla je s 4:0 dobil prvi. Kylian Mbappe se je poškodoval. Ranjeni Lyon se je mudil pri drugouvrščenem Brestu in še poglobil krizo, saj so bili gostitelji boljši z 1:0. Lille, ki je prejšnji teden v konferenčni ligi premagal Olimpijo z 2:0, je za konec kroga z 1:2 moral priznati premoč Reimsu.

Francosko prvenstvo, 5. krog V Liillu so gostje hitro povedli z 2:0, ko sta v 12. in 16. minuti zadela Mohamed Daramy in Keito Nakamura. Domačini so zaostanek zmanjšali prek Benjamina Andreja v 79. minuti. Reims je ugnal Lille. Foto: Reuters Luka Elsner je v nedeljo popoldan z Le Havrom gostil Clermont in dosegel drugo zmago sezone (2:1). Njegovi varovanci so oba gola dali že v uvodnih desetih minutah (Nabil Alioui in Mohamed Bayo). Sezono so začeli z remijem in