Zadnji Aluminij kot prvi porazil vodilno Celje

RTV Slovenija 27.09.2023  |  T. J., To. G.

V prvi sicer nepopolni četrtini državnega prvenstva v nogometu je bilo Celje neporaženo, a v 10. krogu Prve lige so se opekli z do tega trenutka zadnjeuvrščenim Aluminijem, ki je pri grofih doma uprizoril preobrat za odmevnih 3:1.

Celjski trener Albert Riera se je v primerjavi z zadnjo tekmo odločil kar za sedem menjav v prvi postavi. Gostitelji so povedli z 11-m v prvem delu, a v nadaljevanju je sledil šok. Grofi so opravili že vseh pet menjav, ko se je začel zmagoviti preobrat šumarjev. Aluminij je bil sprva podjetnejši, prevetrena zasedba grofov pa je prišla do najstrožje kazni v 27. minuti, potem ko je po celjskem strelu z roko v 16-m prostoru igral eden izmed igralcev Aluminija. K beli