Olimpija nemočna: nov poraz brez doseženega zadetka

RTV Slovenija 05.10.2023  |  R. K.

Nogometaši Olimpije so po 2. krogu Konferenčne lige na dnu lestvice brez točk. Slovan iz Bratislave je v prvem polčasu zapravil 11-m, v drugem pa ne, tako da Stožice zapušča z zmago 0:1. Olimpija je bila nenevarna, obramba je znova delala preveč napak.

5064 gledalcev se je zbralo v Stožicah, od tega več kot tisoč privržencev Slovana, ki je pobudo prepustil Olimpiji (v posesti 60:40), a izpeljal veliko več konkretnih napadov. Zmago si je zagotovil po desetih minutah drugega polčasa. Vratar Matevž Vidovšek je najprej vrhunsko ubranil strel Vladimirja Weissa, toda malo pozneje je v kazenskem prostoru padel armenski krilni nogometaš Tigran Barseghjan. Vidovšek ga je zrušil, strel z bele pike je natančno izvedel