Sešlarjev prvenec in nove tri točke Ačimovićeve čete

RTV Slovenija 17.10.2023  |  D. S.

Mladi slovenski nogometaši so drugi cikel kvalifikacijskih tekem za evropsko prvenstvo 2025 končali z zmago nad Avstrijci (1:0). Zmagoviti gol na Fazaneriji je dosegel Svit Sešlar.

Slovenci so bili nevarni na začetku pete minute, ko je po izgubljeni žogi tekmecev s svoje polovice poskusil Tjaš Begić, a za nekaj metrov zgrešil cilj. Avstrijci so zatresli mrežo v 13. minuti, a je Moritz Oswald storil prekršek, ko je ob strelu z glavo odrinil Marka Strajnarja. Gostujoča reprezentanca je več poskušala, gostje pa tudi niso bili nenevarni. Predvsem Nikolas Veratschnig je pred vrati Žana Luka Lebana z okoli desetih metrov streljal slabo. Avstrijci