Borbeni Celjani zadovoljili navijače, a brez možnosti za presenečenje proti Barceloni

RTV Slovenija 18.10.2023  |  M. L., M. R.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško v 5. krogu Lige prvakov z igro niso razočarali skoraj 4000 gledalcev, a kljub borbeni predstavi izgubili proti Barceloni z 31:37 in ostajajo brez točk. Po prvem polčasu so gostje, ki so petič zmagali, vodili s 17:22.

Celjani so želeli ponoviti februarsko predstavo, ko so proti Barceloni v Zlatorogu po hudem boju klonili s 27:28, a so bili tokrat od uspeha precej bolj oddaljeni. Danski vratar Emil Nielsen je bil eden od junakov Kataloncev s 16 obrambami, 11 jih je zbral v prvem polčasu. V uvodnih 15 minutah je vse delovalo po željah gostiteljev, obramba je bila na visoki ravni, tudi zaradi vratarja Roka Zaponška, ki je nanizal nekaj sijajnih obramb in ustavil tudi dve