Celjani brez možnosti proti zvezdniški Barceloni, Marguč in Kavčič zadevala za zmago

SiolNET 18.10.2023  |  Š. L.

Osrednja celjska dvorana Zlatorog je bila prizorišče prvovrstne športne poslastice med rokometaši Celja Pivovarne Laško in Barcelone. V tekmi petega kroga skupinskega dela evropske lige prvakov so slovenski prvaki zvezdnikom katalonskega velikana priznali premoč z 31:37. Zanimivo je, da sta se na tekmi soočila brata Janc, starejši Blaž je bil s petimi goli med najboljšimi strelci Barcelone, mlajši Mitja pa eden najbolj razpoloženih pri Celju.

Rokometna liga prvakov, 4. krog Celjani so tekmo proti katalonskemu velikanu odprli pogumno, prvih deset minut spopada držali stik z zvezdniki Barcelone po izenačenju na 7:7 pa so začeli gostje uveljavljati kakovost. Slovenski prvaki so nekaj časa še držali priključek, v 20. minuti prvega polčasa zaostajali le za dva gola (10:12), do odmora pa jim je Barcelona pobegnila na + 5 (17:22). Tik pred koncem prvega polčasa so gostje prišli do najvišje prednosti na tekmi,