Martin lovi prvaka, dobil šprint na Tajskem

SiolNET 28.10.2023  |  Pe. M., STA

Španski motociklist Jorge Martin (Ducati-Pramac) je zmagovalec šprinterske dirke v razredu motoGP pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva za veliko nagrado Tajske. Šprint je na drugem mestu končal Južnoafričan Brad Binder (KTM), ki je zaostal za slabo sekundo, tretji je bil Italijan Luca Marini (Ducati-VR46).

Sportal Prvenec Zarcoja, Bagnaia povečal prednost Jorge Martin, ki je bil najhitrejši že v kvalifikacijah, v katerih je postavil rekord kroga, je tako zmanjšal zaostanek za vodilnim v skupnem seštevku SP, Italijanom Francescom Bagnaio (Ducati), s 27 na 18 točk. Bagnaia je kvalifikacije sklenil na šestem mestu, v sprintu pa je najprej v prvem krogu izgubil tri mesta, nato pa s sedmim mestom rešil tri točke. Dobro se je sicer s štarta na dirkališču Buriram pognal