Nadaljuje se prevlada Brazilcev v pokalu libertadores

SiolNET 05.11.2023  |  STA

Brazilski nogometni klub Fluminense je prvič v zgodovini osvojil pokal libertadores, južnoameriško različico evropskega pokala prvakov. V finalu je bil na sloviti Maracani v Riu de Janeiro po podaljšku boljši od argentinske Boce Juniors z 2:1 in je niz zmag brazilskih klubov podaljšal na pet.

Sportal Navijači Boce zasedli Copacabano #video Brazilski predstavnik je v 36. minuti povedel po lepi akciji na desni strani in golu Germana Cana. Ta je prvi strelec tekmovanja v tej sezoni s 13 goli. Za argentinsko zasedbo je v 73. minuti izenačil Luis Advincula. V deveti minuti podaljška je John Kennedy, ki je igro začel na klopi za rezerve in v 80. minuti prišel na igrišče, odločil dvoboj. Po njem pa se je pretirano veseli, dobil drugi rumeni karton in je moral