Benjamin Šeško in Kevin Kampl do zmage z Leipzigom, Bayer ostaja na vrhu

SiolNET 11.11.2023  |  Š. L.

V zadnji tekmi enajstega kroga nemškega prvenstva se je Leipzig z Benjaminom Šeškom in Kevinom Kamplov veselil zmage s 3:1 nad Freiburgom. V nedeljo je Bayer Leverkusen prišel do nove zmage in ostaja dve točki pred Bayernom, ki je bil v soboto s 4:2 boljši od Heidenheima. Ranjeni Dortmundčani so po polomu proti Bayernu prejšnji teden zabeležili novo ničlo. Tokrat je bil z 2:1 boljši neposredni tekmec z lestvice Stuttgart. Krog se je sicer začel že v petek z visoko zmago Borussie Mönchengladbach nad

Nemško prvenstvo, 10. krog Leipzig je v nedeljo v zadnji tekmi kroga gostil Freiburg in zmagal s 3:1. Slovenski reprezentant Benjamin Šeško je tekmo začel v začetni enajsterici, na igrišču preživel 63 minut in v tem času nekajkrat ogrozil gol gostov, a se med strelce ni vpisal. Domače je v vodstvo v šesti minuti popeljal Nizozemec Xavi Simons, Freiburg pa je še pred koncem prvega polčasa izenačil z zadetkom Merlina Röhla. V drugem polčasu je Lucas Holer zabil za