Slovenija še ne gre naprej, le en preblisk v Københavnu je bil premalo

RTV Slovenija 17.11.2023  |  T. O.

Z veliko optimizma so nogometaši Slovenije pripotovali v København, kjer pa niso veliko pokazali, tako da je Danska vidno prevladovala in zmagala z 2:1. Za uvrstitev na EP 2024 bodo morali Slovenci v ponedeljek v Stožicah proti Kazahstanu vsaj remizirati.

Tudi v šestem medsebojnem soočenju Slovencem ni uspelo streti Danske, ki je imela domala vso tekmo premoč, v strelih v gol je bilo na koncu 13:2. Le en preblisk je imela Slovenija: v 30. minuti je Erik Janža vrhunsko izvedel prosti strel in izenačil, toda v drugem polčasu slovenska igra še naprej ni bila dovolj odločna in pogumna za podvig na stadionu Parken, na drugi strani pa so si Danci zmago (in s tem tudi pot na EP v Nemčiji) zagotovili z zadetkom 32-letnega