Budimir popeljal Hrvaško na evropsko prvenstvo

RTV Slovenija 21.11.2023  |  R. K.

Zadnji so si v kvalifikacijah nastop na evropskem prvenstvu zagotovili nogometaši Hrvaške, ki so v Zagrebu z 1:0 premagali Armence. Hrvati bodo na žrebu v istem bobnu kot Slovenci.

Srečanje na Maksimiru je ob koncu prvega dela odločil napadalec Osasune Ante Budimir, ki je zadel z glavo po predložku Borne Sose. Hrvaška je v prvem polčasu oblegala armenska vrata, a najlepšo priložnost so zapravili gostje, ki jim je vodstvo v dvoboju na štiri oči preprečil vratar Dominik Livaković. "Kockasti" bi lahko v drugem polčasu povišali vodstvo, vendar je mreža po številnih priložnostih mirovala. Hrvaška se je za nastop na EP-ju borila z Walesom, ki je