Kopitar še brez novega rekorda, a Kralji zmleli Canadiense

RTV Slovenija 25.11.2023  |  To. G., S. J.

Praznični konec tedna v ZDA je prinesel drugo zaporedno matinejo za hokejiste Los Angelesa, ki so dan po zmagi v Anaheimu (5:2), tokrat na domačem ledu nadigrali Montréal s 4:0. Anže Kopitar sicer še ni presegel klubskega rekorda Marcela Dionna.

Gostitelji so povedli v 16. minuti, ko je od daleč mojstrsko streljal Carl Grundstrom. Kralji so bili v prvi tretjini precej dejavnejši, saj je bilo razmerje v njihovo korist kar 8:1. V drugi tretjini so Canadiensi vzpostavili ravnotežje, a edini gol so spet iz nič dosegli Kingsi. Točno na sredini tekme je deseti gol sezone dosegel Trevor Moore, domačin iz bližnjega kraja Thousand Oaks. Po precej zaspanih dveh tretjinah so Kralji močneje pritisnili na goste, v 44.