Vodilna Minnesota do nove zmage, vroče v Chicagu

SiolNET 01.12.2023  |  J. L., Pe. M., STA

Košarkarji vodilnega moštva Minnesota Timberwolves so pred domačimi gledalci s 101:90 premagali Utah Jazz in se utrdili na prvem mestu, tretja Oklahoma je bila s 133:110 boljša od LA Lakers. Najbolj vroče je bilo na srečanju Chicago Bulls in Milwaukee Bucks, po podaljšku je s 120:113 zmagal prvi. Miami Heat je na krilih Jimmyja Butlerja premagal Indiana Pacers, pri katerem je blestel Tyrese Haliburton (44 točk, 10 asistenc). Luka Dončić bo z Dallas Mavericks znova na delu v noči na soboto, ko bodo gostili

Liga NBA, 29. november Minnesota, ki ima ob Boston Celtics najboljše razmerje zmag in porazov v ligi (14-4), je nov uspeh dosegla tudi po zaslugi 32 točk in 11 skokov Karla-Anthonyja Townsa. Pri zmagovalcih je sicer manjkal prvi strelec Anthony Edwards. Oklahoma je izkoristila tudi dejstvo, da so jezerniki igrali tretjo tekmo v štirih dneh. V prvi četrtini so še držali korak z domačimi mladci, ti pa so nato drugo četrtino dobili z 42:23 ter vodstva niso več