Neža Klančar šesta na 50 prosto, čaka jo še finale na 100 mešano

RTV Slovenija 06.12.2023  |  S. J., T. O., M. L.

Neža Klančar je na EP-ju v 25-metrskih bazenih v Bukarešti v finalu na 50 metrov prosto s časom 24,03 osvojila šesto mesto, uvrstila pa se je tudi v finale na 100 metrov mešano. Za še en slovenski finale je poskrbela Katja Fain na 200 metrov delfin.

Neža Klančar je v finalu na 50 prosto na progi številka ena odlično startala, obrnila pa je na sedmem mestu. Na koncu ji je uspelo še za dve stotinki popraviti državni rekord, ki ga je postavila v torek v polfinalu. Kot je povedala po tekmi, je ostalo malo grenkega priokusa, saj se je želela spustiti pod mejo 24 sekund. Zmagala je Švedinja Michelle Coleman (23,52), druga je bila Francozinja Beryl Gastaldello (23,71) in tretja Danka Jule Kepp Jensen (23,89).