Neža Klančar z rekordom do šestega mesta: Zadovoljstvo ni popolno

SiolNET 06.12.2023  |  S. K., STA

Neža Klančar je v Otopeniju na evropskem prvenstvu v plavanju v 25-metrskih bazenih s 24,03 dosegla nov slovenski rekord na 50 m prosto in osvojila šesto mesto. Lasten rekord iz polfinala je popravila še za dve stotinki sekunde. Ob koncu programa si je priplavala še finale na 100 m mešano, finalistka na 200 m delfin je Katja Fain.

Sportal Klančarjeva znova odlično, v polfinalu tudi Katja Fain Najhitrejša je bila Švedinja Michelle Coleman s 23,52, srebro je osvojila Francozinja Beryl Gastldelo s 23,71, bron pa Danka Julie Kepp Jensen s 23,89. Pod mejo 24 sekund se je spustilo kar pet plavalk, blizu pa je bil tudi plavalka Olimpije, ki je imela nekoliko ponesrečen vhod v obrat. Zadovoljstvo ni popolno "S tekmo na 50 m prosto sem seveda zadovoljna, saj sem spet izboljšala državni rekord. Je pa