Kopitarjevi Kralji strah in trepet gostovanj

RTV Slovenija 08.12.2023  |  R. K.

Anže Kopitar je prispeval tri podaje k zmagi Los Angelesa v Montrealu s 4:0, kar je že enajsta gostujoča zmaga v nizu na uvodu sezone. To je nov rekord Lige NHL.

Predtem so bili Kralji izenačeni z Buffalom, ki je sezono 2006/2007 odprl z desetimi zaporednimi zmagami. Če bo Los Angeles slavil na gostovanju še naslednjo tekmo – z NY Islandersi v noči na nedeljo –, bo izenačil absolutni rekord v katerem koli delu sezone. Kapetan Kopitar je podal pri prvih treh golih Los Angelesa. Najprej je vpisal asistenco pri golu Drewa Dougtyja v 9. minuti, potem pa še pri zadetkih Quintona Byfielda v 18. in 39. minuti. Končni izid je v