Andetokumbo po rekordnih 64 točkah na vsak način hotel žogo. In jo tudi dobil.

RTV Slovenija 14.12.2023  |  R. K.

Janis Andetokumbo je s 64 točkami postavil osebni in klubski rekord v zmagi Milwaukeeja nad Indiano s 140:126. Košarkarji Detroita in San Antonia so podaljšali niz porazov na 21 oziroma 18.

Andetokumbo je v 36 minutah iz igre metal 20/28, zadel je 24 od 32 prostih metov. Predtem je bil njegov rekord 55 doseženih točk, dve manj od klubskega rekorda Michaela Redda iz leta 2006. Po tekmi je nastal spor, kdo bo odnesel domov igralno žogo. Pacersi so jo izročili Oscarju Tshiebweju, ki je dosegel prvo točko v NBA-karieri. Toda Andetokumbo si jo je tako želel, da je prišlo pred slačilnico Indiane do manjšega incidenta. Varnostniki naj bi Andetokumbu žogo na