Rekordna predstava Antetokounmpa in pretep na parketu

SiolNET 14.12.2023  |  J. L., Š. L., STA

Grški košarkarski zvezdnik Giannis Antetokounmpo je v severnoameriški ligi NBA s 64 točkami popeljal Milwaukee Bucks do zmage nad Indiano Pacers s 140:126. Rekord kariere je dosegel z uspešnim metom iz igre (20:28), temu je dodal 14 skokov, tri asistence in štiri ukradene žoge. Košarkarji Detroit Pistons so medtem izgubili 21. zaporedno tekmo in se približujejo neslavnemu dosežku.

Liga NBA, 12. december Najdaljši niz zaporednih porazov sicer znaša 28 tekem, rekord pa trenutno držijo ravno Philadelphia 76ers, ki so premagali Detroit – ti so od 27. marca do 29. novembra 2015 izgubili na 28 zaporednih tekmah. Pistons so z današnjim porazom izenačili najdaljši klavrn niz iz leta 1980, ko so prav tako izgubili na 21 tekmah zapored. Milwaukee je prejšnji teden izpadel v polfinalu medsezonskega turnirja lige v Las Vegasu prav proti Pacers. Tokrat