Vlhova do 30. zmage kariere, Andreja Slokar po dobrem finalu med 10

RTV Slovenija 21.12.2023  |  T. O.

Petra Vlhova je na nočnem slalomu v Courchevelu dobila dvoboj z Mikaelo Shiffrin in slavila 30. zmago kariere, 21. slalomsko. Andreja Slokar je v finalu napredovala za šest mest in končala kot 10., Neja Dvornik pa je osvojila 20. mesto.

Nič kaj spodbuden ni bil za slovenski tabor (pred dnevi je glavnega trenerja Koštomaja zamenjal Mitja Kunc) pogled na vrstni red po prvem nastopu Andreje Slokar. Ko je s številko 16 prišla v cilj z dvema sekundama in pol zaostanka, sta bili namreč z Ano Bucik pri repu uvrščenih. A na vse slabši progi ni bilo več veliko smučark, ki bi ju prehiteli, v finalu pa se je Andreja Slokar drugič zapored (na prejšnjem slalomu je bila v Killingtonu sedma) uspela prebiti med