#video Dončić z 41 točkami popeljal Dallas do zmage nad Portlandom

Dnevnik 04.01.2024  |  STA STA

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je bil v severnoameriški ligi NBA najboljši igralec Dallas Mavericks na poti do zanesljive zmage s 126:97 nad Portland Trail Blazers.

Dončić je v razprodani domači dvorani American Airlines Center 30 od svojih skupno 41 točk dosegel v prvem polčasu, temu pa je dodal še šest skokov in pet podaj. Kyrie Irving je na svoji drugi tekmi po poškodbi pete dodal 29 točk, dvojec Dončić - Irving pa je skupno zadel 23 od 40 metov iz igre, preden sta oba zvezdnika v zadnji četrtini obsedela na klopi. »Fantje so se odlično odzvali na to, kar se je zgodilo v Utahu,« je dejal trener Dallasa Jason Kidd in spomnil