Dončić in Irving že do odmora potopila odpisani Portland

RTV Slovenija 04.01.2024  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so odprli serijo tekem na domačem parketu z gladko zmago nad Portlandom (126:97). Luka Dončić je bil najboljši strelec tekme z 41 točkami, v zadnji četrtini pa je počival.

Po ponedeljkovem polomu v Salt Lake Cityju so se Mavericksi vrnili v American Airlines Center in že do odmora popolnoma nadigrali Blazerse, ki so na dnu Zahoda. Dallas si je v prvem polčasu nabral najvišjo prednost v sezoni (78:47), Dončić pa je prispeval 30 točk. Razlika se v tretji četrtini ni znižala, zato so v zadnjih 12 minutah igrali rezervisti, nosilci igre pa so počivali za petkovo tekmo istih tekmecev. 24-letni Ljubljančan je sedmič v tej sezoni presegel