Pohvala delavcem in brez izgovorov: Proga je bila taka, da se je dalo kaj narediti

SiolNET 06.01.2024  |  Matej Podgoršek

Tako razočaranih slovenskih smučark na domači tekmi svetovnega pokala že dolgo nismo videli. Andreja Slokar in Neja Dvornik sta z zaostankom, višjim od štirih sekund, ostali brez finala, Ana Bucik je v drugi vožnji odstopila. Razlogov za slab rezultat niso iskale v težkih deževnih pogojih, vse so pohvalile delo organizatorjev in delavcev na progi. Obenem pa so odločene, da bo na nedeljskem slalomu precej bolje.

Sportal Kanadčanka v Kranjski Gori ubranila zmago, razočaranje za Slovenke Ana Bucik (odstop), Andreja Slokar (52. mesto) in Neja Dvornik (54. mesto), vse že dobitnice točk na veleslalomskih tekmah svetovnega pokala, v težkih pogojih na progi, ki je bila z njihovimi številkami že nekoliko zdelana, niso iskale izgovorov za neuspeh pred domačo publike v Podkorenu. Četrta Slovenka na tekmi Nika Tomšič je zaostala pet sekund in pol in osvojila 58. mesto (točk v