Budućnost korak k zmagi v Novem mestu naredila že do polčasa

RTV Slovenija 14.01.2024  |  D. S.

Trinajsti poraz so košarkarjem Krke v Ligi ABA zadali košarkarji Budućnosti, ki jih vodi slovenski trener Andrej Žakelj. V dvorani Leona Štuklja v Novem mestu je črnogorska ekipa slavila s 86:75.

V Novem mestu presenečenja ni bilo. Budućnost, ki se bori za drugo mesto prvenstvene razpredelnice, je upravičila vlogo favoritov, tekma je bila izenačena le v prvem delu, gostje pa so si odločilno prednost priigrali v drugi četrtini. Krka je tekmo dobro začela, povedla je s 7:2. Gostje so izenačili (10:10). Novomeščani so vodili s +4 (18:14), Krka pa je z delnim izidom 0:6 prevzela vodstvo (18:20). V drugi četrtini so pobudo prevzeli Črnogorci (25:33). Marko