Fak z vsemi dvajsetimi zadetki napredoval z 31. na 12. mesto

RTV Slovenija 14.01.2024  |  R. K.

Biatlonska tekmovanja v Ruhpoldingu so se končala z zasledovalnima tekmama. Moško je dobil Norvežan Johannes Dale-Skjevdal, žensko pa Italijanka Lisa Vittozzi. Najboljšo slovensko uvrstitev je dosegel Jakov Fak z 12. mestom.

Fak je bil brezhiben na strelišču. Pokril je vseh dvajset tarč in pridobil 19 mest. Tekmo je končal na 12. mestu z zaostankom 42,6 sekunde. Tokrat je prikazal tudi dober tek, saj je v zadnjem krogu dobil neposredni dvoboj s Švedom Sebastianom Samuelssonom in z Norvežanom Sturlo Holmom Laegreidom. “Začel sem malce bolj rezervirano, ker sem včeraj porabil veliko energije. Bil sem bolj osredotočen na streljanje, kjer mi je uspelo vse. Tek pa žal še ni na takšni ravni,