Möstl z obrambo preprečil hrvaško slavje v Mannheimu

RTV Slovenija 14.01.2024  |  D. S.

Tekma v skupini B na evropskem prvenstvu v rokometu je postregla z odlično predstavo Hrvatov in Avstrijcev. Reprezentanci sta se razšli z neodločenim izidom (28:28).

Hrvati so v prvem krogu visoko premagali Špance, Avstrijci pa so bili boljši od Romunov. Hrvati, ki so v prvem polčasu vodili za štiri zadetke (5:1), so imeli ob polčasu še dva zadetka prednosti. Avstrijci so prvič na tekmi povedli v 39. minuti (17:18). Hrvaška je po dolgem času znova povedla za dva gola (21:19). Hrvati so vodili s 27:25, Matej Mandić pa je branil strel Avstrijcev za priključek. Filip Glavaš je zadel za +3 (28:25). Avstrija je s tremi zaporednimi