Železarji v zadnjih minutah popolnoma popustili in drugi del začeli s porazom

RTV Slovenija 18.01.2024  |  A. G.

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so doživeli grenek poraz v uvodnem krogu drugega dela Alpske lige. Nadzorovali so potek srečanja proti Gardeni, v 47. minuti so povedli s 5:3, nato pa so popolnoma popustili (5:7).

19. decembra so Jeseničani v rednem delu izgubili proti Gardeni z 1:6. To je bil začetek krize, ki je pomenila, da so na lestvici padli na sedmo mesto in si niso neposredno zagotovili nastopa v končnici. Anthony De Luca je dosegel hat-trick. Tokrat se je izjemni napadalec znova izkazal s tremi zadetki v zadnji tretjini in zrežiral veliko vrnitev Gardene. Odličen start Jeseničanov Jeseničani so pred 670 gledalci v Podmežakli odlično odprli tekmo. Maks Selan je z