Najstarejši zmagovalec med avtomobilisti, Mulec jokal od sreče in utrujenosti #video

SiolNET 19.01.2024  |  M. P., STA

Toni Mulec je uspešno dokončal svoj drugi reli Dakar. Lani je osvojil 24. mesto med motoristi, letos 15. in tako izpolnil svoj cilj, da pride med najboljših 20. Pa mu je v zadnjih dneh manjkalo precej energije, saj je zbolel. V razredu rally2 (brez tovarniške podpore) je osvojil končno peto mesto. "Trideset kilometrov pred koncem so se mi ulile solze, tako da sem še komaj videl pred sabo. Preplavljali so me mešani občutki: od zadovoljstva, olajšanja, do hude utrujenosti, veselja, ponosa."

Sportal Sainz in Brabec na pragu zmage, Mulec pa 15. mesta Carlos Sainz Foto: Guliverimage Letošnji vzdržljivostni reli Dakar se je končal v Janbuju, potem ko so dirkači na dveh in štirih kolesih prevozili zadnjih 175 kilometrov hitrostne preizkušnje in 153 kilometrov dolgo povezovalno etapo. Veteran med vozniki Španec Carlos Sainz starejši, njegov sin Carlos Sainz mlajši dirka v formuli 1, je že četrtič zmagal na Dakarju in pri 61 letih postal najstarejši