Slovenci po 24 letih premagali Dansko in potujejo v Köln

RTV Slovenija 23.01.2024  |  To. G.

Slovenski rokometaši so na zadnji tekmi skupinskega dela evropskega prvenstva v Hamburgu z 28:25 premagali svetovne prvake Dance in bodo za nagrado v petek igrali za končno peto mesto na turnirju.

V skupini II je bil pred zadnjim krogom odprt le boj za tretje mesto, ki je še vodilo v Köln na dvoboj za peto mesto na EP-ju. Portugalcem na popoldanski tekmi ni uspelo premagati Nizozemcev (33:33), tako da so Slovencem ponudili še eno priložnost. Varovanci Uroša Zormana so jo izkoristili. Zmaga nad Dansko tudi pomeni, da se je Slovenija dokončno uvrstila na enega izmed kvalifikacijskih turnirjev za olimpijske igre. Danci so si polfinale in prvo mesto v skupini