Mowinckel dobila maratonski smuk, Štuhec zaostala sekundo in pol

RTV Slovenija 27.01.2024  |  T. J.

Norvežanka Ragnhild Mowinckel je presenetljiva zmagovalka drugega smuka v Cortini d'Ampezzo. Prvič v karieri se je na najvišjo stopničko zavihtela v kraljevski disciplini. Ilka Štuhec je zasedla 19. mesto.

31-letna smučarka iz Moldeja je za 35 stotink prehitela Američanko Jacqueline Wiles, ki je presenetila s številko 26. Tretje mesto je zasedla Italijanka Sofia Goggia, vodilna v smukaškem seštevku, ki je zaostala 44 stotink. Goggia je bila tretja že v petek, ko sta ji na najnižji stopnički družbo delali še dve tekmovalki. Mowinckel, ki se je na progo podala po daljši prekinitvi s številko 20, je zmagala četrtič v karieri, prvič pa ji je to uspelo v smuku, kjer je