Razpoloženi zmaji ugnali Innsbruck, Celovec kot prvi v končnico

SiolNET 27.01.2024  |  S. K.

Hokejisti Olimpije so včeraj proti Vorarlbergu končali niz štirih zaporednih zmag v ligi ICE, že danes pa so v Hali Tivoli gostili novega nevarnega tekmeca. Innsbruck, trenutno peto ekipo lige, ki je nazadnje po kazenskih strelih v Celovcu vzela skalp vodilni ekipi prvenstva, so Ljubljančani premagali s 5:2. V nedeljo so do zmag prišli vodilni Celovec, ki si je kot prvi zagotovil končnico, branilec naslova Salzburg in Asiago, ki je premagal Pustertal.

Sportal Olimpija zanje to sezono še kar ni našla recepta Prvi so v Hali Tivoli sicer zadeli gostje, že po 16 sekundah igre je plošček za hrbet Luke Kolina spravil Kevin Roy, nato pa so se razigrali domači hokejisti, v 10. minuti v razmaku dvanajstih sekund po zadetkih Marisa Bičevskisa in Villeja Leskinena prešli v vodstvo, še pred koncem prve tretjine pa je na 3:1 povišal Žiga Mehle. V drugi tretjini je padel en sam gol, zabil ga je Taneli Ronkiainen za vodstvo