Francozi so se znova izvlekli iz brezna, po 10 letih so spet evropski prvaki

RTV Slovenija 28.01.2024  |  To. G., S. J.

Rokometaši Francije so v finalu evropskega prvenstva v Kölnu po podaljšku premagali Dansko s 33:31 in so po desetih letih znova na celinskem tronu. Bron so osvojili Švedi, ki so bili boljši od Nemcev (34:31).

Začetek tekme je bil izenačen, Francozi so v 12. minuti povedli s 6:4. Svetovni prvaki so nato stopili na plin, v petih minutah so dosegli pet zaporednih golov, v obrambi so popolnoma odrezali igralce v modrem in sredi polčasa povedli z 9:6. Vratar Emil Nielsen je zaustavil številne strele in soigralcem omogočal protinapade, ki pa jih niso izkoriščali. Danci niso nadgradili izjemnega polčasa Nielsena Francozi so s tremi zaporednimi goli izenačili na 9:9 in do konca