Fenomenalen finale, Francozi po podaljšku do četrtega naslova

SiolNET 28.01.2024  |  S. K., Pe. M., Š. L., STA

V Nemčiji je danes padel zastor nad evropskim prvenstvom v rokometu. Za zlato odličje sta se v izjemnem finalu udarili reprezentanci Francije in Danske, po dveh petminutnih podaljških pa so se zmage, svoje četrte na prvenstvih stare celine veselili galski petelini. Zmagali so s 33:31. V boju za bron pa so Švedi razžalostili Nemce. Premagali so jih s 34:31 in si z bronom zagotovili tudi olimpijsko vozonico.

EP v rokometu, polfinale Sportal Rokometaši dobili tekmece za SP in olimpijske igre Finale v Kölnu je bil izjemno razburljiv in izenačen, po prvem polčasu je bilo 14:14, po 60 minutah igre 27:27, šele po dveh petminutnih podaljških so galski petelini strli trdožive Dance in se veselili še četrte zlate kolajno po evropskih prvenstvih v Švici 2006, Avstriji 2010 in na Danskem 2014 ter skupno šestega odličja z evropskih prvenstev. Poleg štirih zlatih kolajn imajo