Inter bo nedeljski derbi za vrh pričakal boljše volje kot Juventus

RTV Slovenija 28.01.2024  |  M. R.

Nogometaši Interja so tudi po 22. krogu zadržali vodstvo v Serie A, potem ko so na nedeljski večerni tekmi v gosteh z 0:1 premagali petouvrščeno Fiorentino. Edini strelec je bil v 14. minuti Lautaro Martinez.

Argentinec je zadel z glavo po podaji iz kota. V 76. minuti so imeli Firenčani priložnost za izenačenje, a je slab strel rezervista Nicolasa Gonzaleza z 11-metrovke vratar Interja Yann Sommer ubranil. Sodnik je na belo piko pokazal po prekršku Švicarja nad M'Balo Nzolo. Črno-modri niso mogli računati na pomoč kaznovanih Hakana Calhanogluja in Nicola Barelle. Fiorentina je v letu 2024 še brez zmage, dvakrat je izgubila in enkrat remizirala. Juventus ima z odigrano