Dallas po velikem preobratu in razburljivi končnici s 45 točkami Dončića strl Orlando

RTV Slovenija 29.01.2024  |  T. J.

Dallas je ob polčasu proti Orlandu zaostajal za 16 točk, toda z izvrstno tretjo četrtino je prevzel pobudo, v končnici srečanja pa je Luka Dončić, ki je blestel s 45 točkami in 15 podajami, za zmago s 131:129 na črtih prostih metov ohranil mirno kri.

Ljubljančan, ki bo čez slab mesec dopolnil 25 let, še nikoli ni dosegel toliko točk na obračunih s Čarovnijo. Po zadržani uvodni četrtini je v nadaljevanju iz igre metal 10/14, 26 točk je dal v drugem polčasu in izvrstno vodil napad svojega moštva. Že v prvi četrtini je dal svojo 3000. asistenco v Ligi NBA. Do mejnika je prišel kot sedmi najmlajši do zdaj, pred njim pa so na tej lestvici sami sijajni organizatorji igre. Dallas je igral brez pomembnih treh zunanjih