Dončić junak velike drame in kot edini v zgodovini NBA v družbi kralja Jamesa

SiolNET 29.01.2024  |  Š. L.

Košarkarji Dallas Mavericks so na krilih Luke Dončića in Tima Hardawaya Jr. osvojili pomembno zmago nad Orlando Magic. A ni kazalo, da bo ekipa z vzhoda padla, saj si je v prvem polčasu priigrala dobro prednost in bila v vodstvu tudi v dramatičnem zaključku. Na veselje domačih navijačev so Luka, ki je tekmo končal pri 45 točkah, 15 asistencah in 9 skokih, ter soigralci vendarle naredili zadnji korak in z rezultatom 131:129 dosegli zmago ter tako prekinili niz treh domačih porazov v American Airlines Areni.

Liga NBA, 28. januar Dallas Mavericks : Orlando Magic 131:129 Dončić 45 (za 3 3/8, za 2 9/15, prosti meti 18/21), 15 as., 9 sk., 2 ukr. žogi, 4 izg. žoge v 43 min., Hardaway jr. 36, Lively II 11 sk. in Hardy 20.; Banchero 36, F. Wagner 21 V prvem polčasu so bili košarkarji Dallas Mavericks še razglašeni. Pot je vodila v četrti zaporedni domači poraz, vendar so navijači teksaškega moštva na koncu vendarle zmagali. Motor je na višje obrate začel vrteti Tim Hardaway