Preobrat Man Cityja v Londonu po izjemni predstavi Angleža

SiolNET 03.02.2024  |  R. P., M. P., STA

Angleški prvak Manchester City je v zadnji tekmi 23. kroga v gosteh premagal Brentford (3:1) in se vodilnemu Liverpoolu ob tekmi manj približal zgolj na dve točki zaostanka. Izbranci Josepa Guardiole, za katere je prvič letos od prve minute zaigral Erling Haaland, s tremi zadetki pa je blestel Phil Foden, so se na lestvici točkovno izenačili z Arsenalom. Topničarji so v derbiju kroga s 3:1 ugnali Liverpool, tako da pri vrhu lestvice angleške premierlige vlada gneča.

Sportal Rdeči vragi po drami do zmage, vrnil se je Haaland, Liverpool nadigral Chelsea Sportal Martinez bo manjkal najmanj osem tednov Branilec naslova Manchester City je vse bližje vrhu. V ponedeljek je s 3:1 ugnal Brentford. Sprva zasedbi Josepa Guardiole v Londonu ni kazalo najbolje, saj je Neal Maupay v 22. minuti izkoristil nezbranost gostujoče obrambe po dolgi podaji vratarja Marka Flekkena in popeljal Brentford v vodstvo z 1:0. Čuvaj mreže gostiteljev se je