Mbappe zabil 20. gol, Elsner vzel točko ekipi z vrha

SiolNET 04.02.2024  |  R. P., M. P., STA

Vodilni PSG je na uvodni tekmi 20. kroga francoske lige z 2:1 premagal Strasbourg. Za Parižane sta zadela Marco Asencio in Kylian Mbappe, ki je na začetku tekme zapravil strel z bele pike. Dan pozneje so se znova pojavile govorice, da bo po sezoni odšel v Real Madrid. Enajstouvrščeni Le Havre trenerja Luke Elsnerja je postal ekipa z največ remiji v ligi. Devetega je dosegel proti četrtouvrščenemu Monacu (1:1).

Francosko prvenstvo, 19. krog Sportal Znova je vroče, Mbappe na izhodnih vratih Luka Elsner se s stadiona v monaški kneževini vrača s točko. Foto: Guliverimage Le Havre je pri favoriziranem Monacu, ta je po Transfermarktovi vrednosti igralcev (333 milijonov evrov) drugi v ligi le za Paris Saint Germainom (1,03 milijarde), Le Havre pa je 16. (56 milijonov), prvi polčas igral brez golov. V drugem delu je v 63. minuti gostiteljem vodstvo priigral Wissam Ben Yedder,