Zmagoslavje Švicarke in Francoza, Slovenci v ozadju

Delo 08.02.2024

Od naših smučarskih tekačev se je na današnji preizkušnji na 20 km s skupinskim štartom na svetovnem prvenstvu v Planici še najbolje odrezal Nejc Štern.

Na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Planici so danes pod streho spravili obe tekmi s skupinskim štartom v teku na smučeh do 23 let na 20 kilometrov v prostem slogu. V ženski konkurenci, v kateri na štartu ni bilo nobene Slovenke, je zmago slavila Švicarka Marina Kälin, med moškimi pa je bil najhitrejši Francoz Mathis Desloges. Od naših se je še najvišje uvrstil Nejc Štern, ki je z zaostankom sedmih minut in desetih sekund zasedel 48. mesto. Kälinovi, ki