Embacher zdržal pritisk in skočil do zlata, Drinovec deveti

RTV Slovenija 08.02.2024  |  S. J., D. S.

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Planici se je med smučarskimi skakalci najbolje odrezal Avstrijec Stephan Embacher, ki je osvojil zlato medaljo. Najboljši Slovenec je bil Jaka Drinovec na devetem mestu.

Embacher je vodil po prvi seriji, na koncu pa je do konca trepetal za zmago. Zdržal je pritisk Američana Erika Belshawa, ki je v finalni seriji z najdaljšim skokom tekme, 104,5 m, skočil začasno na prvo mesto. Vse oči so bile usmerjene v Embacherja, potem ko so se umirile vetrovne razmere, je skočil in pristal pri 103,5 m, kar je bilo dovolj za naslov svetovnega prvaka. Embacher je Belshawa premagal za osem desetink točke. Bronasto medaljo je z zaostankom 7,4 točke