Trener Kingsov Jim Hiller debitiral z zmago nad vročim Edmontonom

RTV Slovenija 11.02.2024  |  T. O.

Hokejisti Los Angelesa so (s po dvema goloma v drugi in tretji tretjini) zanesljivo s 4:0 premagali Edmonton. Quinton Byfield je dosegel dva zadetka, pri drugem mu je podal Anže Kopitar.

To je šele tretja zmaga Kraljev na zadnjih 17 tekmah. Zaradi slabih rezultatov je moral oditi trener Todd McLellan, za njegovega naslednika Jima Hillerja je bila sobotna zmaga prva v karieri v vlogi glavnega trenerja. Vratar David Rittich je ustavil 27 strelov in je petič v karieri ostal nepremagan, a prvič po skoraj treh letih, ko je igral še za Calgary. Los Angeles si je pot do zmage tlakoval v drugi tretjini, ko sta v razmiku 49 sekund zadela Pierre Luc-Dubois