Kaos na Fazaneriji: V eksploziji poškodovanih šest murašev, tudi kondicijski trener

Necenzurirano 18.02.2024

Zaradi navijaških izgredov je bila danes predčasno prekinjena prvoligaška tekma med Muro in Mariborom v Murski Soboti. Po vodstvu Maribora z 2 proti 0 je v 56. minuti sledil popoln kolaps discipline. Odjeknila je eksplozija.

Nogometni praznik na Fazaneriji, ko so muraši začeli s slavljenjem 100-letnice Mure, je bil po slabi uri igre prekinjen, poroča časnik Večer. Po njihovih navedbah so bili Mariborčani, ki so v 16. minuti z golom zdaj že legendarnega Josipa Iličića povedli z 1:0, večji del srečanja, kolikor je trajalo, boljši tekmec. V 40. so prek Hilala Soudanija prednost povečali na 2:0, a je moral nato sodnik David Šmajc v 56. minuti odrediti prekinitev tekme. Ob bakladi viol na