Niskanen in Klaebo najboljša v Falunu

RTV Slovenija 16.03.2024  |  D. S.

Finska smučarska tekačica Kerttu Niskanen je zmagovalka tekme na 10 km klasično za svetovni pokal v Falunu. Edina slovenska predstavnica Anja Mandeljc je bila 38.

Predzadnjo preizkušnjo letošnje sezone je na drugem mestu končala Finka Johanna Matintalo, ki je zaostala 4,2 sekunde. Točno deset sekund je na tretjem mestu zaostala Švedinja Jonna Sundling. Četrta je bila Avstrijka Teresa Stadlober (+12,9), peta pa vodilna v seštevku svetovnega pokala, Američanka Jessie Diggins (+23,1). V skupnem seštevku svetovnega pokala je Diggins znova povečala prednost pred najbližjo zasledovalko, Švedinjo Linn Svahn, danes 18. Švedinja se