Jorge Prado tri v vrsto, a Gajser mu še naprej diha za ovratnik

Delo 07.04.2024

Na VN Sardinije v motokrosu je svetovni prvak Jorge Prado zmagal tretjič zapored. Tim Gajser tretjič drugi. V nedeljo »slovenski« Trentino. Razlika 17 točk.

Slovenski motokrosist Tim Gajser je osvojil drugo mesto na tretji dirki svetovnega prvenstva. V Rioli Sardu na Sardiniji je bil v elitnem razredu MXGP hitrejši le aktualni prvak razreda MXGP Španec Jorge Prado, ki je dobil obe vožnji, Gajser je bil dvakrat drugi. Drugi slovenski predstavnik Jan Pancar je ostal brez točk na 24. mestu, je poročala STA. Prado in Gajser sta bila razred zase na Sardiniji, kjer so se dirkači ob zahtevnem mivkastem terenu borili še z