Real Madrid po 11-metrovkah izločil Manchester City, Kimmich popeljal Bayern v polfinale

RTV Slovenija pred 14 dnevi  |  D. S. M.

Bayern je z golom Joshue Kimmicha na povratni tekmi ugnal Arsenal z 1:0 in se uvrstil v polfinale Lige prvakov. Tam se bo pomeril z Realom iz Madrida, ki je po 11-metrovkah izločil Manchester City s 5:4.

Real Madrid je povedel v 12. minuti iz prve prave priložnosti. Po dolgi podaji je zmagovito akcijo začel Federico Valverde, podal Viniciusu Juniorju na desni strani, ta pa je poslal žogo v kazenski prostor. Tam je bil Rodrygo, ki je streljal, vratar Cityja Ederson je branil, toda žoga se je odbila do Rodryga, ki je žogo poslal v levi spodnji kot. V 17. minuti je Erling Haaland poskusil izenačiti s strelom z glavo, toda meril previsoko. Dve minuti pozneje je